İzzet IRMAK

İzzet IRMAK

Tüm Makaleleri

1981 Van (Pirgarip Köyü) doğumlu olan yazar, okumanın önemine inanıyor. İlkokuldan beri kitaplarla dost. Ortaokulda ders dışındaki zamanının çoğunu okul kütüphanesinde geçirmiş.

Akabinde zengin kütüphanesi olan bir lisede okumuş olmayı büyük şans olarak görüyor. Özellikle kütüphane görevlisinin emekli olmasından sonra, yeni memur atanmaması sebebiyle görevin kendisine verilmesi ile dünya ve yerli klasiklerle yakından tanışması, onun için unutulmaz bir fırsat olmuş.

Üniversitede Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünü bilhassa tercih etmiş. Bu yıllarda, kendi edip kendi bulmuş ve zor bir dönem geçirmiş.

Her şeye rağmen edebiyat ve sanata yakın durmaya devam etmiş. Tiyatro ve şiire de özel ilgi duymuştur. Üniversite yıllarında tanıştığı aşıklık geleneğine ilgisi artarak devam etmekte ve kendisi de şiirler yazmaktadır.

Yazma faaliyetlerine, 2005 yılında öğretmenlik mesleğine başladığında hız vermiş ve müstear isimlerle yerel gazete ve dergilerde günlük yazılar yazmaya uzun yıllar devam etmiş.

Halen çeşitli dergilerde, internet sitelerinde ve sanal platformlarda öykü, deneme, fıkra ve şiirleri yayımlanıyor.

Yayımlanmış Deniz Martı ve Çocuk isimli bir hikâye kitabı bulunmaktadır.

Öğretmenlik mesleğini büyük bir aşkla sürdüren İzzet Irmak, yazmanın da önemine inanıyor.

Evli ve üç çocuk babası olan yazar, birçok sivil toplum kuruluşunda da görevler almış, bunun yanı sıra çeşitli kademelerde idarecilik görevleri de üstlenmiş.

Ailesini çok ihmal ettiğini fark edince, pek çok görevini bırakıp sadece çok sevdiği öğretmenlik mesleğine ve ailesine dönmüş.

Şu anda görevinden arta kalan zamanını okumaya, yazmaya ve gezmeye ayırmaktadır.
  • 25°C
  • 33,20 %-0.11
  • 36,02 %-0.60
  • 2.546,09 %-2.11
  • 11.156 %0.15
  • 67.150 %2.3
  • 3.531 %1.44